Willkommen auf den Seiten des Auswärtigen Amts

Kanclerze federalni od 1949 r.

Artykuł

Tu znajdą Państwo listę kanclerzy federalnych.

Konrad Adenauer, © Bundeskanzleramt

Konrad Adenauer

Kanclerz Federalny od 15.09.1949 do 15.10.1963

CDU

Ludwig Erhard, © Bundeskanzleramt


Ludwig Erhard

Kanclerz Federalny od 16.10.1963 do 01.12.1966

CDU


Kurt-Georg Kiesinger, © Bundeskanzleramt


Kurt Georg Kiesinger

Kanclerz Federalny od 01.12.1966 do 21.10.1969

CDU


Willy Brandt, © Bundeskanzleramt


Willy Brandt

Kanclerz Federalny od 21.10.1969 do 06.05.1974

SPD


Helmut Schmidt, © Bundeskanzleramt


Helmut Schmidt

Kanclerz Federalny od 16.05.1974 do 01.10.1982

SPD


Helmut Kohl, © Bundeskanzleramt


Helmut Kohl

Kanclerz Federalny od 01.10.1982 do 27.10.1998

CDU



Gerhard Schröder, © Bundeskanzleramt


Gerhard Schröder

Kanclerz Federalny od 27.10.1998 do 22.11.2005

SPD


Angela Merkel, © Bundeskanzleramt


Angela Merkel

Od 22 listopada 2005 r. Kanclerz Federalna Republiki Federalnej Niemiec

CDU

Wróć do góry strony